Sérum – prečo ho potrebujete?

Počuli ste už o sérach? Ak ste ostrieľaný vo vesmíre krásy, pri pohybe medzi virtuálnymi a fyzickými regálmi s kozmetickými produktmi ste sa s týmto tipom produktov už určite stretli. Ak potrebujete zabojovať proti akné, pigmentovým škvrnám, vráskam a pod., tak ste na správnom mieste. Viac o sérach a starostlivosti o pleť sa dozviete v tomto článku.

Čo je to sérum?

Sérum je špeciálna forma starostlivosti o pleť. Ide o najkoncentrovanejší produkt v riedkej konzistencii. 

To znamená, že produkt vám poskytne množstvo účinných a výživných zložiek, ktoré vďaka tekutej forme dokážu preniknúť hlboko do pokožky a pôsobiť mimoriadne efektívne. 

Sérum je zvyčajne produkt na pleť, ktorý sa zameriava na kožný problém. Môže ísť o suchú, mastnú či začervenanú pleť, jemné vrásky, pigmentové škvrny na ktoré sérum aktívne pôsobí. 


Čo sérum obsahuje? 

V sére sa zvyčajne používajú niektoré primárne zložky. To môže byť:

✔ Kyselina hyalurónová 

✔ Niacínamid 

✔ Squalane (skvalán)

✔ Aloe Vera

Všetky zložky sú hviezdami v starostlivosti o pleť. A prečo sú také?

Kyselina hyalurónová – vaša cesta k vlhkosti a elasticite

Kyselina hyalurónová je takmer magickým prostriedkom v produktoch starostlivosti o pleť. Prirodzene sa nachádza vo vašom tele a pokožke, ale s vekom jej hladina prudko klesá – a to vám dáva pokožku bez vlhkosti, pružnosti a lesku. 

Kyselina hyalurónová sa nachádza v mnohých sérach, pretože má jedinečnú schopnosť viazať vlhkosť. V skutočnosti dokáže viazať vlhkosť 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti, a preto je absolútne nenahraditeľná pri vašej každodennej starostlivosti o pleť.

So sérom kyseliny hyalurónovej od Australian Bodycare získate intenzívnu hydratačnú starostlivosť o vašu pokožku. Pomáha redukovať jemné linky a dodáva pleti viac lesku, či už máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Inými slovami, je vhodné pre všetky typy pleti. Je tiež dermatologicky testované a 100% vegánske.


HYALURONOVÉ SÉRUM
na okamžitú hydratáciu, zvláčnenie
a osvieženie pleti


Niacínamid – všestranný v starostlivosti o pleť 

Niacínamid je forma vitamínu B3, ktorý sa vyskytuje vo forme kyseliny (kyselina nikotinová) a niacinamidu. Spolu s ostatnými vitamínmi skupiny B je dôležitou živinou, ktorá zaisťuje optimálne fungovanie biologických procesov v tele.

Niacinamid je forma, ktorá sa obvykle používa v krémoch a doplnkoch stravy.

Vitamín B3 pomáha predchádzať poškodeniu DNA a zároveň je jedným z najdôležitejších vitamínov pre zdravie vašej pokožky.

Je to preto, že niacínamid má priaznivý vplyv na množstvo kožných problémov, od matnej, suchej a sivej pleti až po jemné linky a vrásky. Niacínamidové sérum Australian Bodycare sa stará o vašu pokožku do hĺbky tým, že jej poskytuje dostatok výživy, zaisťuje zmenšenie pórov, zníženie nerovnomerného tónu pleti a zmiernenie akné a rosacei . Dodá vám jednotnejšiu a krajšiu pleť. Sérum je 100% vegánske a možno ho používať denne – bez ohľadu na typ pleti.  


SÉRUM PROTI AKNÉ
na zmiernenie akné a rosacei,
zmenšenie rozšírených pórov


Squalane (skvalán) – maximálny zvlhčovač vašej pokožky

Skvalán je špeciálny hydratačný tuk. Nie je cudzí ani vašej pokožke – pretože je súčasťou prirodzenej produkcie kožného mazu. S pribúdajúcim vekom však produkcia postupne klesá. Skvalán sa získava z rastlinných druhov, ako je cukrová trstina a olivy.  

Squalane je skutočnou hviezdou vo vašej starostlivosti o pleť, ak trpíte suchou, unavenou a smädnou pokožkou. Dodá vašej pleti upokojujúci a zvlhčujúci impulz, vďaka čomu je povrch pokožky pružný, hladký a jednotný. Zároveň zabraňuje vysušovaniu a vytvára na pokožke ochranný film .

Skvalánový olej je nenahraditeľný vo vašej starostlivosti o krásu, ak vaša pokožka túži po výžive a vlhkosti. Vyskúšajte Australian Bodycare Intenzívne zvláčňujúce sérum na tvár – Squalane Serum. Sérum je 100% vegánske a môžu ho používať všetky typy pleti, všetky vekové kategórie, muži i ženy.


INTENZÍVNE ZVLÁČŇUJÚCE SÉRUM
pre suchú, unavenú a smädnú pokožku


Aloe Vera – extrémna hydratácia vašej pokožky

Aloe Vera je všestranná a 100% prírodná aktívna zložka, ktorá pomáha pri širokej škále kožných problémov. Má chladivý, protisvrbivý, upokojujúci a zjemňujúci účinok na pokožku. To robí z Aloe Vera účinnú zložku séra pre suchú pokožku. 

Aloe Vera má vysoký obsah vody, preto je zložka unikátna hlavne v kombinácii s kyselinou hyalurónovou. Pomáha zlepšiť zdravie pokožky a je obzvlášť účinná pri zmierňovaní kožných problémov, ktoré spôsobujú svrbenie alebo suchosť. 

Sérum Aloe Vera Bio od Australian Bodycare je plné Aloe Vera, ktoré je extrémne hydratačné, a preto je vhodné najmä pre staršiu pleť. Sérum obsahuje taktiež Tea Tree oil, kyselinu hyaulurónovú a vitamíny C, E a F, ktoré spoločne dodávajú pleti jemný lesk a pomáhajú ju udržiavať zdravú a hydratovanú.

Aloe Vera Sérum je teda jasnou voľbou pre vás, ktorí máte problémy so suchou pokožkou a chcete predchádzať jemným linkám a vráskam, ako aj nečistej pleti. 

Hoci sérum Aloe Vera poskytuje dostatok vlhkosti, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pokožku tváre mastnú. To zaisťuje, že môžete rýchlo pokračovať v rutinnej starostlivosti o pleť. 

Aloe Vera Sérum je dermatologicky testované a hodnotené ako šetrné k pokožke, a preto ho môžu používať všetky typy pleti. Sérum je vhodné pre mužov aj ženy. 


ALOE VERA SÉRUM
zmierňuje suchosť a svrbenie pokožky


Prečo by ste mali používať sérum? 

Sérum je absolútne nenahraditeľné na Vašej poličke v kúpeľni, ak chcete svojej pokožke poskytnúť tie najlepšie podmienky, aby zostala krásna a zdravá. 

Sérum je nabité vyššou koncentráciou účinných látok. Dodá tak vašej pokožke tú najlepšiu výživu. Tekutá konzistencia zároveň zaisťuje, že sa rýchlejšie a ľahšie vsiakne do vašej pokožky a pôsobí na vaše kožné problémy. 

Sérum bolo vyvinuté na odstránenie množstva kožných problémov napr.:

✔ jemné linky a vrásky

✔ matná a suchá pokožka 

✔ začervenanie a podráždenie pokožky

✔ vyrážky

✔ hyperpigmentácia, nerovnomerný tón a textúra pleti 

✔ rozšírené póry 

✔ voľná ​​koža a nedostatok elasticity 

Ak sa každý deň pozeráte do zrkadla a otravuje vás niektorý z tých kožných problémov, sérum vám dobre a bezpečne pomôže na ceste za zdravšou, jemnejšou a krajšou pleťou. 

Ako správne použiť sérum na tvár?

Pre najlepšiu starostlivosť o pleť vám odporúčame postupovať podľa tohto podrobného sprievodcu.

  1. Pokožku dôkladne očistite od nečistôt, najlepšie s pleťový čistiaci gélom Face Wash , ktorý čistí jemne a efektívne. Vmasírujte ho do tváre a krku a opláchnite vlažnou vodou.
  2. Po očistení aplikujte svoje obľúbené sérum. Naneste ho na končeky prstov a jemne vmasírujte do pokožky. Sérum sa nesmie oplachovať. 
  3. Starostlivosť o pleť dokončite s dobrým a výživným krémom na tvár Face Cream, ktorý pokožku dobre hydratuje.

POZNÁMKA: Je dôležité, aby ste sérum naniesli pred denným alebo nočným krémom. V opačnom prípade krém vytvorí film a sérum preto nemôže preniknúť dostatočne hlboko do pokožky a účinne pôsobiť. 

SÉRUM NA POMALÉ STARNUTIE
znižuje viditeľnosť vrások a jemných liniek

Získajte NOVINKU
VLHČENÉ OBRÚSKY
darček k nákupu nad 55 €
🎁